ZAKRES POMOCY

Jestem po to aby Ci pomóc!

Adwokat kościelny Maciej Bołkowiec wpisany jest na listę adwokatów przy Gdańskim Trybunale Metropolitalnym, Sądzie Biskupim Diecezji Włocławskiej oraz Sądzie Biskupim Diecezji Toruńskiej. Posiada zgodę innych Sądów Kościelnych na reprezentowanie stron jako adwokat "ad causam". Zapewnia profesjonalną i rzetelną pomoc prawną oraz reprezentowanie stron w materii podlegającej pod sądownictwo kościelne, w sposób szczególny w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa - częstokroć błędnie określanymi mianem "rozwodów kościelnych" czy też "unieważnieniem małżeństwa".OFERTA:
 

- Poradnictwo prawne przedprocesowe i procesowe, przedprocesowe i procesowe, odbywające się zarówno w formie spotkania "twarzą w twarz"  jak i drogą telefoniczną oraz internetową.

- Tworzenie pism sądowych przedprocesowych oraz procesowych potrzebnych do skutecznego i profesjonalnego przystąpienia oraz uczestniczenia w procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

- Reprezentowanie stron i jej interesów przed Sądem Kościelnym w prowadzonym procesie.

- Pomoc teologiczna dla osób zainteresowanych, wskazanie teologicznych podstaw sakramentu małżeństwa jego istoty i znaczenia. Pomoc w zrozumieniu przyczyn nieważności sakramentu małżeństwa oraz poradnictwo i wsparcie teologiczne dla osób zmagających się z wątpliwościami i trudnościami na gruncie wiary i jej zrozumienia przed, w trakcie lub po procesie o stwierdzenie nieważności małżeństwa.

PORADY PRAWNE

Umów się na spotkanie lub uzyskaj wstępną poradę prawną przez telefon tel. 665 689 047 lub komunikator SKYPE!

Porady prawne:


1. Darmowe porady prawne - W wyznaczonym czasie oraz miejscu, Szczegółowe informacje o ewentualnej możliwości uzyskania darmowej porady prawnej, zamieszczane są na stronie Facebook - link poniżej.

https://www.facebook.com/kancelariabolkowiec/

 

2. Wstępna porada prawna - po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, udzielana zarówno w formie "twarzą w twarz", jak również w formie on-line lub telefonicznej. 

Sądy kościelne

Adresy sądów kościelnych przy których Maciej Bołkowiec wpisany jest na listę Adwokatów.

Sąd Biskupi Diecezji Toruńskiej
ul. Łazienna 18
87-100 Toruń


Sąd Biskupi Diecezji Włocławskiej
Plac Kopernika 3
87-800 Włocławek


Gdański Trybunał Metropolitalny
ul. Bpa E. Nowickiego 1;
80-330 Gdańsk Oliwa